https://www.high-endrolex.com/35 Proč dřevostavbu | Dřevostavby, rodinné domy na klíč - Vario Vila, s.r.o
přehled domů

Pořiďte si dům pro radost, ve kterém se vám bude krásně žít!

Domov vypráví příběh a my stojíme za počátkem každého vyprávění. Dřevo je srdcem našich objektů, na kterých pracujeme a vkládáme do nich veškerou svou znalost a úsilí. Naše dřevěné domy dlouhodobě projektujeme a při výstavbě používáme ověřenou kombinaci dřeva a moderních velkoplošných materiálů, které jsou snadno dostupné, ekologické, příjemné a zdraví prospěšné. 

Ať už jde o jednodušší stavbu, více generační dům, typicky českou architekturu nebo moderní architektonické řešení, tak jedno je jisté: naše cesta je vždy precizní. Od myšlenky, přes koncept až po finální kolaudaci. Využíváme systém sendvičové konstrukce s použitím vysoce moderních výrobních a montážních postupů. Náklady na vytápění rodinných domů a ostatních staveb na bázi dřeva jsou oproti zděným objektům výrazně nižší.

Díky vysokému tepelnému odporu, kterým dřevostavby disponují, dochází ke značným úsporám energie potřebné k vytápění stavby. Okamžité tepelné ztráty dřevostaveb jsou velmi nízké a rovněž se výrazně zkracuje doba na dosažení tepelné pohody uvnitř domu.

Proč dřevostavbu

Nespornou výhodou současných dřevostaveb - v porovnání s jakoukoliv zděnou stavbou - je rychlost a jednoduchost realizace. Pojďme si přiblížit i další pozitiva dřevěných domů. 

Vlastnosti

1.

Tepelně izolační vlastnosti

V zimě teplo, v létě chládek. Díky vysokému tepelnému odporu (R=5,56 m2.K/W – Vario Standard) jsou náklady na vytápění nižší a v létě bude vaše obydlí příjemně vychlazené. Připravte si tedy velké množství rodinných i přátelských návštěv.

2.

Akustické vlastnosti

Sendvičové provedení konstrukcí dřevostaveb znamená lepší akustiku uvnitř domu, než je tomu u mohutných zděných konstrukcí. To znamená jediné: karaoke každý večer, dámy a pánové.

3.

Ekologické parametry

Chcete být šetrní k životnímu prostředí? Dřevo je zcela obnovitelný materiál a minimálně zatěžuje životní prostředí. Nejen při výstavbě a užívání objektu, ale i při jeho případné likvidaci. Krok k zelenější domácnosti je tak úspěšně zahájen.

4.

Zdravé prostředí

Dřevěné stavby disponují příjemným vnitřním klimatem. Dřevo samo o sobě reguluje absorbování a uvolňování vlhkosti uvnitř domu. Nejen čerstvý lesní vzduch, ale i vaše obydlí vám může udělat dobře.

5.

Snadná změna dispozic

Rádi měníte uspořádání vašeho domova? Nemusíte se spokojit pouze se stěhováním nábytku. Lehké a snadno demontovatelné konstrukce umožňují jednoduché a nenáročné změny ve variabilitě vnitřního uspořádání.

6.

Větší vnitřní prostor

Konstrukce na bázi dřeva mají při srovnatelných tepelných odporech mnohem užší stěny než tradiční zděné stavby. Získáváte tak více vnitřního prostoru pro bydlení. Jak takového benefitu využijete vy?

7.

Výstavba po celý rok

Na jaře, v létě, na podzim i v zimě. Vzhledem k suché technologii výstavby, která nevyžaduje žádné procesy sušení, je možné stavět kdykoliv v průběhu celého roku.

8.

Rychlost výstavby

Dlouhé čekání vystřídají rychlé týdny. Stavba montované dřevostavby probíhá velmi rychle a od zahájení stavby můžete do tří měsíců bydlet ve vlastním.

9.

Dlouhá životnost

Vysoká kvalita použitých materiálů a provedení zajišťují dlouhodobou trvanlivost. Dvacet let bezúdržbového stavu, padesát let garanci na konstrukci stavby a stovky let její životnosti. 

10.

Úspora financí

Dřevostavby jsou velmi ekonomické nejen v průběhu výstavby, ale i v době jejího užívání. Provozní náklady jsou nízké a vy můžete uspořené peníze využívat třeba na příjemnou letní dovolenou.

 

© 2024 Variovila
https://www.high-endrolex.com/35